ପୃଥ୍ୱୀ ସୋ’ଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ପନ୍ତ, କହିଲେ ଏହି ବଡ କଥା

0 30

ଅହମ୍ମଦାବାଦ : ଆଇପିଏଲ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ଅଧିନାୟକ ଋଷଭ ପନ୍ତ ତାଙ୍କ ସାଥୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ପୃଥ୍ୱୀ ସୋଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଲ୍ ର ୧୪ ତମ ସିଜନର ୨୫ ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ସୋ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଧାଆଁଧାର ୮୨ ରନ କରି ଦଳକୁ ୭ ଉଇକେଟ ବିଜୟୀ କରାଇବାରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପନ୍ତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ ପରିଚାଳନା ସୋ ଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିଛି । ସେହି ହିସାବରେ ସୋ\’ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ବିଜୟୀ କରାଇବାରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ନିଭାଉଛନ୍ତି ।
ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ଗୁରୁବାର ଦିନ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆଇପିଏଲର ୧୪ ତମ ସିଜିନର ୨୫ ତମ ମ୍ୟାଚରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସକୁ ସାତୋଟି ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା । ଏଥିରେ ଓପନର୍ ସୋ ମ୍ୟାଚ ବିଜୟୀ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହା ସହ ଦିଲ୍ଲୀ ଦଳ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ଟେବୁଲରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଦିଲ୍ଲୀ ଦଳ ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧର ସାତୋଟି ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରୁ ୫ ଟି ଜିତିଛି ।
ଏହି ସମୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ପନ୍ତ କହିଛନ୍ତି, ସୋଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ବିଷୟରେ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଦେଖାଇବାକୁ ପଡିବ । ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ସୋଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଦେଇଛି ।” ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରି କୋଲକାତାକୁ ୧୫୪/୬ ରନ୍‌ରେ ଅଟକାଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ୨୧ ଟି ବଲ ବାକି ଥାଇ ତିନିଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ସହଜରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲା ।
ପନ୍ତ କେକେଆର ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟ ପରେ କହିଛନ୍ତି, “ଆବେଶ ଖାନ ତାଙ୍କ କାମ ଜାଣନ୍ତି । ଲଲିତ ଯାଦବ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଭଲ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌, କିନ୍ତୁ ସେ କେବଳ ବୋଲିଂ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ମୁଁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଛି । ସାତୋଟି ମ୍ୟାଚରେ ଏହା ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ପଞ୍ଚମ ବିଜୟ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୦ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଟେବୁଲରେ ଦୁଇ ନମ୍ବରକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଛି । ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଏବଂ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ମଧ୍ୟ ୧୦-୧୦ ପଏଣ୍ଟ ରହିଛି, କିନ୍ତୁ ଭଲ ନେଟ ରନ୍ ହାର ହେତୁ ଚେନ୍ନାଇ ଶୀର୍ଷରେ ଅଛି ଏବଂ ବାଙ୍ଗାଲୋର ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ପ୍ରୀତି ଖାଁ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ଅଧିନାୟକ ସଗ୍ଦଷ ଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ।

hiranchal ad1

Leave A Reply

Your email address will not be published.

one × 4 =