ପାକିସ୍ତାନରେ ଭାଙ୍ଗିବ ଇମ୍ରାନ ସରକାର !, ସହଯୋଗୀ ଦଳ ଦାବି କଲେଣି ଆଗୁଆ ନିର୍ବାଚନ

0 46

ଇସଲାମାବାଦ : ପାକିସ୍ତାନରେ ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ଆକାଶଛୁଆଁ । ବିଶ୍ୱ ବ୍ୟାଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସର୍ବାଧିକ ଋଣ ନେବା ତାଲିକାରେ ବିଶ୍ୱର ୧୦ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି । ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ସରକାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ପରିସ୍ଥିତି ଏପରି ହୋଇଛି ଯେ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ସରକାରଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗୀ ଦଳ ମଧ୍ୟ ଆଗୁଆ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।
ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ମୁତାହିଦା କୌମି ମୁଭମେଣ୍ଟ ପାକିସ୍ଥାନ (ଏମ୍‌ସିଏମ୍‌-ପି) ଇମ୍ରାନ ସରକାରଙ୍କ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗୀ ଅଟେ । ଏହାର ସଂଯୋଜକ ଡ. ଖାଲିଦ ମ୍ୟାକବୁଲ ସିଦ୍ଦିକି ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଦଳ ଇମ୍ରାନ ସରକାରଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଛି । ପାକିସ୍ତାନର ଆର୍‌ଏ ନ୍ୟୁଜ୍‌ ଅନୁଯାୟୀ, ସିଦ୍ଦିକିଙ୍କ ଶବ୍ଦ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ସୂଚିତ କରେ ଯେ ସେ ପିଟିଆଇ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ମିଳିତ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା ହୋଇପାରେ ।
ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପାକିସ୍ତାନ ମୁସଲିମ ଲିଗ-ନୱାଜ ମୁଖ୍ୟ ଶାହବାଜ ସରିଫ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ଦେଶରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ହେବା ଉଚିତ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେବଳ ନିରପେକ୍ଷ ଏବଂ ତୁରନ୍ତ ନିର୍ବାଚନ କରି ଦେଶକୁ ଟ୍ରାକକୁ ଫେରାଇ ନିଆଯାଇପାରିବ ।
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପାକିସ୍ତାନରେ ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଦୈନନ୍ଦିନ ଜିନିଷର ମୂଲ୍ୟ ଆକାଶକୁ ଛୁଇଁବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ବିରୋଧୀ ଦଳମାନେ ନିରନ୍ତର ସରକାରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଇମ୍ରାନ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସାରା ଦେଶରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ କରାଯାଉଛି ।

hiranchal ad1

Leave A Reply

Your email address will not be published.

12 − 9 =