ବାର୍ଥ ଡେ ସ୍ପେଶାଲ : ରାଗରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଥିଲେ ଏହି କ୍ରିକେଟର

0 29

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଜି ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍‌ସ ଦଳର ଷ୍ଟାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ । ଏକଦା ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡରର ଜଣେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଭାବେ ନିଜକୁ ପରିଣତ କରିଥିବା ଅମ୍ବାତି କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ ତାଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ୟାରିୟରକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦେଇଥିଲେ । ୨୩ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯୮୫ ରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଅମ୍ବାତି ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ ଦଳ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପାଇଁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଛନ୍ତି । ଅମ୍ବାତି ଆଜି ତାଙ୍କର ୩୬ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି । ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ରାୟୁଡୁ ଆଜି ଦଳ ସହ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି । ଓପନିଂରୁ ଲୋୟର ଅର୍ଡର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ସେ ଚେନ୍ନାଇ ପାଇଁ ଅନେକ ସ୍ମରଣୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି ।
୨୦୧୯ ଆଇସିସି ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହ୍ରାସ ହେତୁ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରାଇଡୁ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇନଥିଲେ । ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବିଜୟ ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା । ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଏମଏସକେ ପ୍ରସାଦ ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ୩ଡି ଖେଳାଳି ବୋଲି କହିଥିଲେ ଏବଂ ଚୟନକୁ ଯଥାର୍ଥତା ଦେଇଥିଲେ । ଏହାକୁ ନେଇ ସେହି ସମୟରେ ରାୟୁଡୁ ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଥିଲେ, ମୁଁ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଦେଖିବା ପାଇଁ ୩ଡି ଗ୍ଲାସ୍‌ ଅର୍ଡର ଦେଇଛି ।
ଏହି ଟୁଇଟ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ସିଧାସଳଖ ଖୋଳତାଡ଼ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ବିବାଦ ଆହୁରି ଗଭୀର ହେଲା ଏବଂ ଫଳାଫଳ ହେଲା ଯେ ରାୟୁଡୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଦେଇଥିଲେ । କ୍ରୋଧରେ ନିଆଯାଇଥିବା ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରୀଡାପ୍ରେମୀ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଯଦିଓ ପରେ ସେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ବଦଳାଇ ଅବସର ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିଥିଲେ । ସେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଆଉ ଫେରିବାର ଆଶା କମ୍‌ ।
ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ଦିନିକିଆ ଏବଂ ଟି୨୦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି । ସେ ୨୪ ଜୁଲାଇ ୨୦୧୩ ରେ ଦିନିକିଆ ଏବଂ ୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୪ ରେ ଟି-୨୦ଓ ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ୫୫ ଟି ଦିନିକିଆରେ ରାଇଡୁ ୩ ଶତକ ଏବଂ ୧୦ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସହାୟତାରେ ମୋଟ ୧୬୯୪ ରନ୍‌ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ସେ ଟି -୨୦ରେ ୪୨ ରନ୍‌ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ।

hiranchal ad1

Leave A Reply

Your email address will not be published.

1 + 9 =